Dlaczego warto używać Google Ads

Świat marketingu w ostatnich latach ulega ciągłym zmianom, a Google Ads jest jedną z głównych platform napędzających tę transformację. Google Ads (dawniej Google AdWords) umożliwia firmom dotarcie do każdego, kto korzysta z Google do wyszukiwania informacji, produktów i usług online. 

Google Ads to jedna z najskuteczniejszych metod płatnej reklamy online i wdrożona prawidłowo może znacząco wpłynąć na sukces firmy. Dlatego każda firma powinna rozważyć pełne wykorzystanie tej platformy w celu zwiększenia swoich dochodów.

Co to jest Google Ads?

Google Ads to usługa  mają na celu pomóc firmom nawiązać kontakt z klientami, którzy znajdują odpowiedzi w wyszukiwarce Google, oglądają filmy w YouTube, odkrywają nowe miejsca w Mapach Google oraz przeglądają treści w internecie.

Dzięki Google Ads wyświetlasz reklamy Twojej firmy klientom, którzy wyszukują odpowiednie hasła w wyszukiwarce. Google Ads to kluczowe narzędzie marketingu cyfrowego dla każdej firmy, która chce przedstawić właściwy tekst reklamy przed docelowymi odbiorcami.

Dzięki Google Ads płacisz tylko za rzeczywiste, wymierne wyniki, takie jak kliknięcia w witrynie i połączenia biznesowe. Ta struktura jest znana jako kampania pay-per-click (PPC). Możesz ustawić miesięczny limit wydatków na reklamę w kampanii Google Ads, który będzie automatycznie kontrolowany przez Google, a także możesz ustawić grupę docelową na poziomie globalnym lub lokalnym (np. ustawić kampanie reklamowe na wybrane miasta, województwa, państwa).

Podsumowując, Google Ads to model płatności za kliknięcie, który umieszcza Twoje treści na górze lub dole wyników wyszukiwania na podstawie docelowych słów kluczowych.

Ile kosztuje Google Ads?

Główną zaletą korzystania z Google Ads jest to, że masz pełną kontrolę nad kosztami. 

Masz możliwość ustalenia budżetu dziennego i miesięcznego. Wysokość budżetu ustalana jest w zależności od rodzaju usługi, obszaru wyświetlania reklamy i konkurencji. Każda kampania jest ustalana indywidualnie w zależności od powyższych warunków.

Czy Twoja firma naprawdę potrzebuje Google Ads?

Jako właściciel firmy jesteś najlepszą osobą, aby odpowiedzieć: Czy twoją grupą docelową są aktywni internauci? Czy chcesz, aby Twoja firma była lepiej widoczna w Internecie? Czy jesteś zadowolony z wyników praktyk SEO Twojej firmy?

Dzięki Google Ads możesz:

  • Docierać bezpośrednio do osób, które szukają Twoich produktów lub usług
  • Celować w osoby należące do określonej demografii
  • Kierować  ludzi na swoje strony docelowe

 

Ponad 50% wszystkich małych i średnich firm korzysta z Google Ads w celu wzmocnienia swojej działalności. Powinieneś również skorzystać, w przeciwnym razie ryzykujesz przegraną z konkurencją.

Rodzaje Google Ads

Istnieje pięć różnych typów Google Ads:

Kampania w sieci wyszukiwania. Dzięki kampanii w sieci wyszukiwania Twoja reklama będzie wyświetlana w wyszukiwarce i Mapach Google oraz u innych partnerów wyszukiwania Google, w tym w YouTube i Zakupach Google. W każdej z tych witryn, gdy użytkownicy wyszukują hasła związane ze słowem kluczowym w Twojej kampanii, zobaczą reklamę Twojej firmy.

Kampania w sieci reklamowej. Dzięki kampanii w sieci reklamowej możesz wyświetlać reklamy wizualne osobom korzystającym z produktów w sieci reklamowej Google, w tym również z Gmaila i YouTube.

Kampania produktowa. W ramach kampanii produktowej Google użyje danych produktów Twojego sklepu internetowego zamiast słowa kluczowego, aby określić, jak i gdzie w Zakupach Google wyświetlać reklamę Twojej firmy.

Kampania wideo. Dzięki kampanii wideo Twoja firma będzie promowana za pomocą reklamy wideo wyświetlanej w YouTube i innych witrynach sieci reklamowej Google.

Kampania promująca aplikację. Dzięki kampanii promującej aplikację Twoja reklama będzie wyświetlana w wyszukiwarce Google, YouTube, Google Play, sieci reklamowej Google oraz u partnerów w sieci wyszukiwania Google i wielu innych wydawców wyświetlających reklamy aplikacji.

Dlaczego warto korzystać z reklam Google

Jeśli chcesz osiągnąć większą sprzedaż, zwiększyć świadomość marki, przetestować nowe modele biznesowe online lub zbierać dane, platforma reklamowa Google Ads jest właściwym kanałem ich wykorzystania.

Korzyści z reklam Google Ads:

  • Wysoki poziom kontroli i zarządzania
  • Szybkie wyniki od czasu uruchomienia reklamy
  • Zwiększenie świadomość marki
  • Kierowanie na określone grupy geograficzne i demograficzne
  • Remarketing
  • Zbieranie danych do analizy
  • Kontrola kosztów reklamy

Masz dodatkowe pytania? Napisz na [email protected] lub zadzwoń 513 940 906.